top of page

Nazz Design Studio (NDS); mimarlığın birçok farklı basamağında çalışmalar yapan; insanı ve onun gereksinimlerini tasarım anlayışının odağına yerleştiren bir mimarlık ofisidir. Kullanıcı ya da işverenin talep ve beklentilerini; kendi meslek birikimi, tasarım kriterleri, estetik ve işlevsellik doğrultusunda ele alarak yorumlayan ve en uygun çözümleri sunan bir anlayışa sahiptir. İyi bir mimari üretimin söz konusu işin kendine özgü gerçeğinin kavranması ile mümkün olacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda da kendi profesyonel deneyim ve disiplinimiz ile projelere  yaklaşarak, en kaliteli ve en mutlu eden çözümlere ulaşmayı hedefliyoruz.

Nazz Design Studio (NDS);

mimarlığın birçok farklı basamağında çalışmalar yapan; insanı ve onun gereksinimlerini tasarım anlayışının odağına yerleştiren bir mimarlık ofisidir. Kullanıcı ya da işverenin talep ve beklentilerini; kendi meslek birikimi, tasarım kriterleri, estetik ve işlevsellik doğrultusunda ele alarak yorumlayan ve en uygun çözümleri sunan bir anlayışa sahiptir. İyi bir mimari üretimin söz konusu işin kendine özgü gerçeğinin kavranması ile mümkün olacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda da kendi profesyonel deneyim ve disiplinimiz ile projelere  yaklaşarak, en kaliteli ve en mutlu eden çözümlere ulaşmayı hedefliyoruz.

Nazlı Elçin

-kurucu-

y. mimar

pro siyahbeyaz.jpg

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. Aynı bölümde Bina Bilgisi Yüksek Lisans Programı'nda Sağlık Yapıları üzerine çalıştı ve "Mimarlık ve Popüler Kültür İlişkisinin Turizm Yapıları Üzerinde İncelenmesi" konulu tezini 2007 yılında tamamladı.

Çalışma hayatına 2005'te İzmir Odeion Mimarlık'ta başladı ve sonrasında Muğla'ya taşınarak 1.5 yıl süreyle Yiğit Dekorasyon A.Ş.'de konut, iç mekan projeleri, otel-tatil köyü-kampüs yapıları mimari proje ve iç mekan projeleri üzerine çalıştı.

2007'de Muğla'da kurmuş olduğu Kare Tasarım Mimarlık ofisinde 4.5 yıl süreyle konut, cafe, restoran, mağaza, perakende konsept, iç mekan uygulama işleri ile villa ve apartman projeleri üretti.

2011'de merkezi İstanbul'da bulunan Selimoğlu Group'a bağlı olan Selimoğlu İnşaat'ın Çeşme ofis sorumlusu olarak Çeşme'de çalışmaya başladı. 2,5 yıl boyunca burada yaklaşık 200 villa inşaatında ince işler şefliği, kontrollük ve satış-tanıtım ile ilgilendi. Ortak olarak katıldığı Selimoğlu Mimarlık ile, söz konusu villaların bir bölümünde tasarımcı/proje müellifi olarak yer aldı.

2013'ün ikinci yarısından itibaren;  bünyesinde Özel Karataş Hastanesi ve Çankaya Tıp Merkezi'ni de bulunduran Ümit Tıp Hizmetleri-Lokal Yapı firmalarında renovasyon projeleri için proje koordinatörü ve danışman olarak yer alırken, Şubat 2014'de NAZZ Design Studio mimarlık ofisini kurdu.

Halen bu çatı altında konut, villa, sağlık yapısı, turizm yapısı ...vb birçok projenin tasarım ve müelliflik hizmetlerine devam etmekte, iç mekan projeleri tasarım ve uygulamaları yapmaktadır. Ayrıca danışman ve teknik müşavir olarak Sağlık Bakanlığı projelerinde yer almakta, inşaat firmalarına da şantiye süreçleri boyunca danışmanlık hizmeti vermektedir.

end foto.jpg
Ender Okan Demir

İYTE Fen Fakültesi Fizik Bölümü'nde başladığı üniversite eğitimini yarıda bırakarak, Dicle Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde yeniden üniversite eğitimine başladı ve 2014 yılında mezun oldu. İstanbul ve Ankara'da çeşitli ofislerde projelendirme, tasarım ve 3d modelleme alanlarında çalıştı. 2016 yılında İzmir'e taşınarak 1 yıl süreyle Zerart Mimarlık'ta iç dekorasyon - uygulama alanında görev yaptı. 2017'de Nazz Design Studio ile çalışmaya başladı, iç mimari uygulama projelerinde dönemsel bazlı şantiye şefliği yaptı. Eş zamanlı olarak Renktaş Mimarlık'ta TOKİ Vergi Dairesi Binası Şantiye'sinde kontrollük hizmeti verdi.

Bir yandan kişisel freelance çalışmalarını sürdürürken, açtığı YouTube kanalında; mimarlık öğrencileri ve mimarlığı seçmek isteyen lise öğrencilerine yönelik eğitim videoları ve tanıtıcı içerikler hazırlamaya başladı ve eğitimlerini geliştirerek bu alandaki faaliyetine devam etmekte.

Halen Nazz Design Studio bünyesinde iç mekan uygulama, renovasyon projelerinde part-time kontrollük yapmakta, teknik müşavirlik işlerinde keşif-metraj-hakediş alanlarında görev yapmaktadır.

-şantiye sorumlusu-

mimar

bottom of page