top of page
  • Yazarın fotoğrafıNAZZ

Muğla'da Sıcak Bir Restoran Atmosferi: Mahzen

Güncelleme tarihi: 12 Kas 2019

Nazz Design Studio'nun 2016 yılında gerçekleştirdiği bir restoran projesi: Mahzen Restoran.


Uzun süre sıcak atmosferinde misafirlerini ağırlayan Mahzen, günümüzde başka bir işletmeye devrolarak kabuk değiştirdi. Bu kare mekanın ilk açıldığı günlerden.

Muğla Park Avm üst katında konumlanan restorana Avm'nin orta kısmındaki köprüden ulaşılmaktaydı. Mekanın giriş kısmında, kemerli geleneksel taş kaplı bir giriş düşünüldü ve ardından karşınıza çıkan "mahzen"in misafirleri karşılaması amaçlandı. Oturma alanları ise, bu mahzenin iki tarafına lineer bir biçimde konumlandırıldı.
"Mahzen" imgesinden direkt yola çıkılarak oluşturulan, geniş dairesel yapıdaki siyah demir kemerli doğramaların mekan boyunca devamlılığı sağlandı.
İç mekan renklerinde toprak tonları tercih edildi. Gün içindeki kullanımlarda doğal ışığın etkin bir biçimde içeri alınması sağlandı.
Oturma birimlerinin ara bölmelerinde bitki elemanları kullanıldı.
İç mekandaki cnc kesim ahşap tavan mekanın sıcak atmosferinin oluşmasına en çok katkı sağlayan öğelerden biri oldu

Yerleşim Planı ve GörünüşlerKatlanır camla kapatılmış olan teras bölümünde yuvarlak loca oturmalar tasarlandı. Yarım dairelik loca oturma koltuğu ve sandalyelerle tamamlanan birimler grup misafirlerin en çok tercih ettiği alanlardan oldu.

 

60 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page